איך לצאת מחובות ?

אנשים החייבים כספים למספר נושים מוצאים עצמם לעיתים קרובות מתחבטים בשאלה איך לצאת מהחובות או במילים אחרות כיצד להיפטר מהחובות או להביא לביטול או מחיקה של החובות.

ישנם מספר מסלולי פעולה המאפשרים לצאת מחובות ולכל מסלול פעולה יתרונות , חסרונות וסיכויי הצלחה שונים ולהלן יפורטו המסלולים  העיקריים שקיימים:

יציאה מחובות באמצעות הסדרת חובות אינדיבידואלית –

האפשרות הראשונה שמאפשרת לצאת מחובות ואשר על פניה היא נראה ברורה היא ניהול משא ומתן אינדיבידואלי עם כל אחד מהנושים בנפרד במטרה להסדיר את החובות ועל מנת  לצאת  מהחובות.

באופן טבעי ומכיוון שבהסדרת חובות אינדיבידואלית מעורבים גורמים רבים ובכלל זה הנושים עצמם  ועורכי הדין שלהם הסדרת החובות לא תמיד פשוטה ויכול להיות מצב שבו לא ניתן להסדיר באופן מלא  את החובות במסגרת משא ומתן  נפרד עם כל נושה.

יציאה מחובות באמצעות הסדרת החוב על ידי  איחוד תיקים-

אופציה נוספת להסדרת חובות הנה הגעה למצב של איחוד תיקים אשר הנו מצב שבו כל תיקי ההוצאה לפועל שנפתחו כנגד החייב מאוחדים כשהסדרת החוב נעשת הלכה למעשה באמצעות תיק איחוד . איחוד תיקים נעשה בהוצאה לפועל והוא חל על חובות שנתבעו בהוצאה לפועל בלבד והוא אינו כולל חובות אחרים.

יציאה מחובות על ידי הסדרת חובות בהליך פשיטת רגל-

אופציה נוספת אשר מהווה האופציה היעילה ביותר כשישנם נושים רבים והיקף החוב גדול הנה הסדרת חובות במסגרת הליך פשיטת רגל.

לחייב הפותח בהליך פשיטת רגל מספר דרכים להסדרה ויציאה מחובות כשבמסגרת הליך פשיטת הרגל ניתן להסדיר החובות כפושט רגל על פי קביעות והחלטות בית המשפט הדן בהליך פשיטת הרגל ואף להציע הסדר נושים בתנאים שונים בהתאם לשלב בו מצוי החייב בהליך  ולמצבו הכלכלי של החייב .

יצוין בהקשר זה כי אחד היתרונות העיקריים והיחודיים בעבור חייב הפותח בהליך פשיטת רגל הנו קבלת הפטר מחובות , מה שמאפשרת מחיקת חובות ופטור משפטי פורמלי מחובות.

כשבית המשפט מפקח , מרכז ומאשר את הסדרת החובות קל יותר להסדיר ולצאת מחובות בהשוואה להסדרת חובות אינדיבידואלית כמפורט לעיל אשר אינה מלווה בפיקוח מרכזי על תהליך הסדרת החובות.

לכל אחת מן האפשרויות שפורטו לעיל יתרונות וחסרונות שונים ולכן חייב המעוניין לצאת מחובות צריך לשקול ולבחון בקפידה את המסלולים השונים בטרם ינקוט קו פעולה כזה או אחר.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
עו"ד איתן עדשה

עו"ד איתן עדשה

עורך דין איתן עדשה הנו עורך דין העוסק מזה כ- 20 שנים בתחום פשיטת הרגל, חדלות פירעון, הסדרי חוב, הוצאה לפועל וחובות בכלל, ומייצג צדדים להליכים אלו.
הייצוג ניתן לחייבים בהליכי פשיטת רגל וחדלות פירעון, לנושים ולצדדים שלישיים בהליכים אלו.

איך נוכל לעזור לך?